دکتر طاهر؛ دانشگاه شهیدباهنر نسبت به سال قبل ارتقای رتبه داشته‌ است

دکتر طاهر؛ رئیس دانشگاه، روز دوشنبه 9مهرماه97، با اعضای هیأت علمی دانشکده حقوق و الهیات دانشگاه دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر طاهر؛ رئیس دانشگاه، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عزاداری ها در ایام محرم و آغاز سال تحصیلی 98-97 را به تمامی همکاران و اعضاء هیأت علمی تبریک گفت.

 

رئیس دانشگاه با اشاره به موفقیت های دانشگاه شهیدباهنر گفت: در سال 2018 برای اولین بار دانشگاه شهید باهنر در جمع 1000 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت و رتبه 938 را در رتبه بندی لایدن کسب نمود.

دکتر طاهر اظهار داشت: در رتبه‌بندی سال جاری این نظام، تعداد ۲۳ دانشگاه از ایران در جمع ۹۳۸ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند. این در حالی است که در سال ۲۰۱۷ این تعداد برابر با ۱۸ دانشگاه بوده است. لایدن یکی از نظام های معتبر ارزیابی دانشگاهی است که هر ساله دانشگاه‌های برتر دنیا را بر اساس شاخص‌های معتبر علم سنجی مورد ارزیابی و رتبه‌بندی قرار می‌دهد.

وی بیان کرد: در سال 2018 دانشگاه های تهران، امیرکبیر، پزشکی تهران، صنعتی شریف، تربیت مدرس، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران، فردوسی مشهد، شیراز، تبریز، پزشکی شهید بهشتی، علوم تحقیقات تهران، شهید بهشتی، صنعتی خواجه نصیر، اصفهان، گیلان، کاشان، پزشکی اصفهان، پزشکی شیراز، پرشکی تبریز، پزشکی مشهد، بوعلی سینا و شهید باهنر کرمان حضور یافتند.

 

رئیس دانشگاه شهیدباهنر خاطر نشان کرد: در رتبه‌بندی اخیر در سال 2019 با ورود 11 دانشگاه جدید شاهد حضور 29 دانشگاه از ایران در جمع 1258 دانشگاه برتر جهان  از ۸۶ کشور بوده و این موضوع نویدبخش حرکت هر چه بیشتر دانشگاه‌های توانمند ایران در رتبه‌بندی‌های معتبر بین‌المللی است. دانشگاه‌های کاشان، علوم پزشکی مشهد، صنعتی شیراز، شهید مدنی آذربایجان، علوم پزشکی ایران، مازندران، علوم پزشکی شهید بهشتی، خوارزمی، شهید باهنر کرمان، صنعتی شاهرود و ارومیه برای اولین‌بار در رتبه‌بندی تایمز حضور یافته‌اند.

دکتر طاهر گفت: همینطور که مشخص است دانشگاه شهیدباهنر نسبت به سال قبل ارتقای رتبه داشته‌است. این موفقیت ها صورت نمی گیرد، جزء تلاش همکاران اعضای هیأت علمی و کادر اداری در دانشکده های مختلف که کارهای علمی، پژوهشی و آموزشی مثمره ثمر واقع شد، تا این رتبه را کسب کنیم.

وی همچنین بیان کرد: با وجود شرایط جنگ اقتصادی در سال 97 یکسری محدودیت ها در دانشگاه وجود دارد اما صرفا نباید مسائل مالی را در نظر گرفت. همینطور که دفاع مقدس مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرد دستاوردههایی هم برای کشور داشت که ما در حالت عادی امکان رسیدن به این دستاورده ها را نداشتیم و حالت اضطرار که بوجود می آید، باعث می شود کشور از تمام امکانات استفاده کند و آن نتایج را به دنبال داشته باشد. خصوصا نتایجی که نتایج انسانی است، یعنی افراد جامعه کاری را انجام می‌دهند تا آن مسائل را خنثی کنند که همۀ مردم در این جنگ اقتصادی چشم به دانشگاه دارند که دانشگاه چه فکر و برنامه‌ای برای پیروزی دارد. وقتی یک معظلی برای کشور و مردم پیش می آید قطعا دانشگاهیان می‌توانند آن مسأله را حل کنند و امیدواریم که دانشگاه از این مسأله سر بلند بیرون بیاید.

 

حجت الاسلام والمسلمین صباحی؛ رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، ایام محرم و شهادت امام سجاد(ع) را تسلیت گفت و سخنانی در این مورد ایراد کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین حمزء؛ رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، گفت: جا دارد از زحماتی که حجت الاسلام والمسلمین صباحی در طول مدت مسئولیت دوساله ریاست دانشکده کشیدند، تقدیر و تشکر شود.

 

در ادامه این دیدار، رئیس دانشگاه به سوالات اعضاء هیأت علمی دانشکده حقوق و الهیات پاسخ داد.